​10 fruta që e bëjnë lëkurën tuaj të shkëlqejë

Autori:Avdyl Pajaziti

Të gjithë e dimë që frutat dhe perimet luajnë një rol të rëndësishëm jo vetëm për shëndetin në përgjithësi, por gjithashtu edhe për pamjen e lëkurës tone

A e dinit që disa fruta janë shumë “miqësore” me lëkurën tonë?

Ja 10 fruta të cilat e bëjnë atë të shkëlqejë:

1-Boronicat

2-Molla

3-Shalqiri

4-Bananet

5-Ananas

6-Luleshtrydhet

7-Papaja

8-Kivi

9-Shega

10-Qershitë

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/%e2%80%8b10-fruta-qe-e-bejne-lekuren-tuaj-te-shkelqeje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala