ZYRTARE: Data dhe ora se kur do të zhvillohet ndeshja e Superkupës së Italisë

Autori:Zekirja Shabani

sup

Është mësuar edhe zyrtarisht data dhe ora se kur do të zhvillohet Superkupa e Italisë në mes të Juventusit dhe Milanit.

Për dallim nga sezonet e kaluar, Superkupa e Italisë do të zhvillohet në Arabinë Saudite.Mbreti Abdullah, ka bërë të ditur se do ta lëshoj stadiumin ‘Sport City’ në dispozicion të finales në mes Juventusit dhe Milanit.

Ndeshja do të startojnë ora 18:30, sipas kohës tonë lokale, ndërsa do të zhvillohet më 16 janar.Juventus është përfshirë në këtë garë pasi e ka fituar dy herë, ndërsa Milan është përfshirë si finaliste e Kupës së Italisë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/zyrtare-data-dhe-ora-se-kur-do-te-zhvillohet-ndeshja-e-superkupes-se-italise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala