Zidane krahason Asensio me Messi

Autori:Gazeta Fjala

marco-asensio-real-madrid-bayern-munich-ucl-18042017_79w07tmkvc217g5emhohzmy9

Sulmuesi i Real Madrid ka pasur një start të shkëlqyeshëm këtë edicion, me paraqitje që e kanë shtyrë menaxherin e tij ta krahasojë me asin e Barcelona.

Marco Asensio ka treguar se Zinedine Zidane i ka thënë se ai e ka këmbën e majtë më me potencë pas Lionel Messi.

21 vjecari është lavdëruar forta për paraqitjet e tij, me Zidane që ka mbetur i impresionuar me nivelin në të cilin spanjolli po luan.

Asensio ka deklaruar se Zidane e ka krahasuar atë me asin e Barcelona, Messi, që është futbollisti i dytë më i mirë në botë.

“Zidane më ka thënë se vec Messi, nuk ka parë futbollist me këmbë të majtë si timen”.

“Ishte i habitur kur ma tha këtë gjë, sepse Messi është një nga më të mirët”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/zidane-krahason-asensio-me-messi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala