Zidane: Jam lodhur duke dëgjuar se Real Madridi është i dobët

Autori:Gazeta Fjala

FILE - In this March 26, 2015 file photo, former soccer player and current Real Madrid B team coach Zinedine Zidane waves to spectators prior to the international friendly soccer match between France and Brazil at the Stade de France, north of Paris, France. Real Madrid’s President Florentino Perez announced Monday Jan. 4, 2016 that current coach Rafael Benitez has been fired and former player and Real Madrid’s B team coach Zinedine Zidane will take over. Benitez, hired seven months ago, has been under pressure since a demoralising 4-0 home loss to Barcelona in November. The team won seven of nine matches since the defeat at the Bernabeu, but fans continued to call for Benitez's departure. (AP Photo/Francois Mori, File)

Zinedine Zidane i ka kritikuar mediat dhe ata që shpërndajnë lajme negative për Real Madridin, duke thënë se e bëjnë një gjë të tillë sepse kështu shesin më shumë.

Reali është 16 pikë prapa liderit Barcelonës në këtë sezon të La Ligës, me një ndeshje më pak të zhvilluar, dhe dha një performancë tjetër zhgënjyese në Kupën e Mbretit në mesjavë kundër Numancias pasi barazoi në shtëpi, megjithëse punën e kishte kryer në lojën e parë në udhëtim për t’u kualifikuar në çerekfinale të kësaj gare.

“Jam lodhur duke dëgjuar se Real Madridi është i dobët. Është lehtë të thuash se gjithçka është keq por e dini se jo gjithçka është negative këtu”, ka thënë Zidane sot në një konferencë për media.

“Është shumë mirë të flasësh negativisht për Real Madridin sepse shet më shumë [lajme]”, ka shtuar francezi.

Zidane ka pohuar se është me rëndësi që ata të fokusohen dhe mos t’i dëgjojnë kritikat.

“Ajo çfarë duhet të bëjmë është mos t’i dëgjojmë çka flasin ata”, ka shtuar ai.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/zidane-jam-lodhur-duke-degjuar-se-real-madridi-eshte-i-dobet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala