Xhaka: Jam krenar që jam kapiten i Arsenalit

Autori:Gazeta Fjala

ed84a60f3ef62f75c9eb419763250365

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka ka pranuar që është krenar që është zgjedhur trajner i klubit.

Trajneri, Unai Emery ka vendosur Xhaken kapitenin zyrtarë të klubit, transmeton KosovaPress.

Shqiptari që po luan për kombëtaren e Zvicrës, ka shumë mbështetës, ndërsa ata që e shohin duke trajnuar ia dinë vlerën.

“Jam shumë krenar. Jam shumë i lumtur që nga koha kur erdha këtu, kisha shumë eksperiencë në kombëtaren e Zvicrës, ndërsa në Gjermani isha lider gjithashtu. Kur erdha këtu ishin shumë lojtarë të mirë, ishte hap i madh që të isha një ndër kapitenët. Ndërsa tash jam kapiteni zyrtar dhe kjo gjë më bën shumë krenar”, deklaroi ai.

Arsenali pas fitoren ndaj Standard Ligue, të dielën luan ndaj Bournemouth.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/xhaka-jam-krenar-qe-jam-kapiten-i-arsenalit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala