Vuçiq për Kosovën: Nuk do të hyjmë në konflikt me Amerikën

Autori:Gazeta Fjala

VUCic-600x360-1

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe i dërguarit special i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matheë Palmer janë takuar gjatë ditës së sotme, pas një vizite të këtij të fundit në Beograd.

Sipas Presidentit serb Aleksandër Vuçiq, ai dhe Mattheë Palmer së pari biseduan në katër sy, dhe më pas u mbajt një mbledhje e dy delegacioneve.

“Bisedimet ishin të hapura, të sinqerta dhe për të qenë të drejta për publikun, unë gjithashtu jam i kënaqur me përmbajtjen sepse ne kemi marrë parasysh të gjitha çështjet tona kontestuese, të gjitha ndryshimet midis nesh, dhe unë do të thoja që ne jemi të vendosur të gjejmë një zgjidhje, “tha Vuçiq, shkruan B92, transmeton lajmi.net.

Vuçiq kujtoi se pikëpamjet e SHBA-së dhe të Serbisë për Kosovën janë shumë të ndryshme, gjë që nuk është sekret.

Duke iu përgjigjur pyetjeve, ai gjithashtu tha se Serbia nuk do të hynte në konflikt me SHBA-në.

“Ne nuk do të hyjmë në konflikte me Amerikën. Unë nuk mendoj se ne po luftojmë me forcën më të madhe”.

Ai shtoi se të gjitha problemet do të zgjidheshin në nivelin dypalësh.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/vuciq-per-kosoven-nuk-do-te-hyjme-ne-konflikt-me-ameriken/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala