Vjosa Osmani pranon që Qeveria e Re të drejtohet nga Albin Kurti

Autori:Gazeta Fjala

71803555_1460525864109673_4858231864365678592_n-852x460

Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës Vjosa Osmani, e parasheh alternativen e vetme që qeveria e re të formohet nga Lëvizjen Vetëvendosje.

Këtë gje e ka konfirmuar nga një postim ne rrjetin e saj social facebook shkruan gazeta inFokus.

Ajo shprehet se së bashku me VV-në, kanë vetëm një interes para vetës, atë për qytetarët e Kosovës.

“Më në fund, qytetarët, jo vetëm që votuan, por, ajo votë ishte thirrje për ndryshim e ndëshkim ndaj qeverisjes së keqe. Qytetarët, poashtu, përcaktuan qeverinë e re, e cila duhet të përbëhet nga opozita e deridjeshme. Për mua nuk ka asnjë alternativë tjetër. Koalicioni LDK-VV ka shumë sfida para vetes, por duhet ta ketë vetëm një interes: atë të qytetarëve të Kosovës”, ka shkruar Osmani ./Gazeta inFokus/.

71803555_1460525864109673_4858231864365678592_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/vjosa-osmani-pranon-qe-qeveria-e-re-te-drejtohet-nga-albin-kurti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala