Vinicius te Reali vitin e ardhshëm?

Autori:Gazeta Fjala

Brazil´s  Vinicius Junior poses with the best player trophy in the South American U-17 football tournament in Rancagua, some 90 km south of Santiago de Chile on March 19, 2017. / AFP PHOTO / MARTIN BERNETTI        (Photo credit should read MARTIN BERNETTI/AFP/Getty Images)

Real Madrid mund të nënshkruajë me adoleshentin brazilian, Vinicius Junior, verën e ardhshme, sipas AS.

Madridi është pajtuar t’ia paguajë një shumë prej 45 milionë eurosh Flamengos në maj për Vinicius.

Sidoqoftë, sulmuesi nuk mund të kalojë në Spanjë derisa t’i mbushë 18 vjet në korrik të vitit të ardhshëm.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/vinicius-te-reali-vitin-e-ardhshem/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala