Vijnë oferta nga Kina për Iniestan

Autori:Gazeta Fjala

andres-iniesta-barcelona-4cbcuntxiwzm12h6172hbbxpr_1516958793-4177842

Klubi kinez Shanghai Shenhua e ka bërë një ofertë befasuese për ta blerë kapitenin e Barcelonës, Andres Iniestan, sipas TransferMarketWeb.

Kryetari i klubit të Superligës kineze, Wu Xiaohui, e ka shikuar ndeshjen derbi mes Barcelonës dhe Espanyolit, ku e ka parë nga afër spanjollin.

Megjithatë, Barcelona nuk ka asnjë plan për ta shitur Iniesta.

Edhe vetë 33-vjeçari ka thënë së fundmi në një intervistë se ardhja e Philippe Coutinhos nuk do ta bëjë atë të largohet nga “Camp Nou”.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/vijne-oferta-nga-kina-per-iniestan/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala