Vetëvendosje: Qeveria fajtore për liberalizimin e vizave

Autori:Gazeta Fjala

Vetëvendosje-1-635x358

Akuzave të partive opozitare, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, e Nismas për Kosovën, se Qeveria është fajtori kryesor për liberalizimin e vizave, i është bashkuar edhe Lëvizja Vetëvendosje.

Anëtari i kësaj partie, Shkodran Hoti, ka thënë për Gazetën Fjala, se Qeveria nuk ka arritur ta luftoj krimin e organizuar, derisa e quan fajtore kryesore për zvarritje të procesit të liberalizimit.

“Kusht kryesor është luftimi I krimit të organizuar edhe këto raste bejne pjese ketu edhe qeveria ka ngec nuk ka asnje progres . Qeveria s’ka ba kufarrë pune , ajo është fajtore”,  është shprehur Hoti. /GazetaFjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/vetevendosje-qeveria-fajtore-per-liberalizimin-e-vizave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala