Veseli: Lista Serbe do të kthehet, s`ka arsye për bojkot

Autori:Gazeta Fjala

Kadri Veseli

Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka komentuar rastin e ngrirjes së pjesëmarrjes së  Listës serbe në institucionet e Kosovës pas miratimit të Ligjit për “Trepçën”.

Shefi i parlamentit me këtë rast tha se ata së shpejti do t`i kthehen Kuvendit dhe s`kanë arsye për  bojkot, njofton Klan Kosova.

Këtë deklaratë ai e bëri gjatë një takimi që pati sot me nënkryetarin e Leposaviqit, Mihret Salkoviq

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/veseli-lista-serbe-do-te-kthehet-ska-arsye-per-bojkot/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala