Vëllai i Liburn Aliut i bashkohet partisë së Milaim Zekës

Autori:Gazeta Fjala

aliuuuuuuu

Fatos Aliu, vëllai i ish-deputetit të Vetëvendosjes, Liburn Aliu, bën thirrje që në zgjedhjet e 6 tetorit, të votohet Partia Euroatlantike e Milaim Zekës.

Përmes një njoftimi në Facebook, Aliu ka thënë se ‘përmes PEK-ut’ është një ‘mundësi origjinale për të luftuar të keqen’.

Ja njoftimi i tij në Facebook:

Qytetarë të dashur,

Në këto zgjedhje, na pëlqeu apo jo, si erdhën e si po organizohen – serish me të vjetrën, me nji sistem anakronik – mashtrues zgjedhor, megjithatë e keni rastin të distancoheni nga parti – klane – mafi, e ta shfrytëzoni shansin për ndryshime me votēn tuaj për të renë!
Tani keni një mundësi origjinale për ta luftuar të keqen – me Partinë Euroatlantike të Kosovës – PEK!

Un do ta shfrytëzoj këtë mundësi!

Mbështes e votoj PEK!

Faleminderit!

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/vellai-i-liburn-aliut-i-bashkohet-partise-se-milaim-zekes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala