Vazhdon seanca e rastit Kumanova

Autori:Gazeta Fjala

kumanova1

Në ora 10 vazhdon seanca gjyqësore për rastin “Lagjja e Trimave- Kumanovë”, në të cilën akuzohen 37 persona për veprën penale terrorizëm dhe për “mbështetje logjistike”, të datës 9 dhe 10 maj të vitit 2015, njofton Portalb.

Edhe seanca e sotme është e mbyllur për opinionin, sepse në radhë janë ende dëshmitarët e mbrojtur, të cilët janë policë që kanë marrur pjesë në ngjarje.

Në maj të vitit të kaluar në Lagjen e Trimave në Kumanovë, një grup i armatosur u përlesh me forcat e sigurisë të Maqedonisë.

Gjatë konfliktit u vranë 8 policë nga njësitet speciale dhe nga njësitet e veçanta të MPB-së, ndërkaq 4 të tjerë u plagosën. Nga grupi shqiptar mbetën të vrarë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/vazhdon-seanca-e-rastit-kumanova/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala