Vazhdojnë protestat në Kili, vdesin tre persona

Autori:Gazeta Fjala

k10

Kili kaloi mbrëmë natën e dytë të protestave të dhunshme. Tre persona janë vrarë gjatë protestave.
Ato ndodheshin brenda një supermarketi i cili u përfshi nga flakët gjatë demostratave.
Dy nga viktimat ndërruan jetë në vend ndërsa viktima e tretë ndërroi jetë gjatë transportit për në spital, tha për gazetarët krysebashkiaku Karla Rubilar.
Protesta nisën për shkakt të rritjes së tarifës së metrove.
Presidenti Sebastián Piñera ka shpalluar gjendjen e jashtëzakonshme. Ushtria ka rrethuar kryeqytetin Santiago pas shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme.

k4-1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/vazhdojne-protestat-ne-kili-vdesin-tre-persona/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala