Ushtria turke fut tanket në Siri

Autori:Gazeta Fjala

auto-turkitanks-1021x5801507879772_1507880102-3711904

Në orët e mbrëmjes edhe 200 ushtarë të forcave speciale turke kanë hyrë në territorin e Sirisë dhe janë drejtuar drejt Idilit.

Mësohet se këtë herë ushtarët turq kanë hyrë edhe me tanke në këtë qytet ndërsa mediat turke thonë se kjo ndërhyrje e Turqisë në Siri është mirëpritur nga popullata sirianë që jeton në këtë zonë.

Edhe në një video të postuar duken tanket turke me flamur turk që hyjnë në Siri.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ushtria-turke-fut-tanket-ne-siri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala