‘Ushtar i ISIS-it’ buzëqesh në gjykatë dhe mban syze dielli

Autori:Gazeta Fjala

11

Ai është i akuzuar për pjesëmarrje si xhihadist në Siri, si dhe ka filmuar veten duke i prerë veshët dhe hundët e një ushtari armik.

Shtetasi gjerman që akuzohet për pjesëmarrje në Shtetin Islamik dhe për filmimin e vetes  gjatë prerjes së pjesëve të trupit të një ushtari në Siri, ka hyrë në gjykatë me një buzëqeshje vetëkënaqësie dhe duke mbajtur syze të diellit, shkruan Daily Mail.

Abdelkarim El B, 30 vjeçar, dyshohet se luftoi me grupin terrorist në Siri në vitin 2013.

Ai dyshohet se ka xhiruar me telefonin e tij kur ai dhe të tjerët i prisnin veshët dhe hundët e kufomës së ushtarit armik afër Alepo-s.

gjermani-1 gjermani-2_1184

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ushtar-i-isis-it-buzeqesh-ne-gjykate-dhe-mban-syze-dielli/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala