Ushqimet që forcojnë sistemin imunitar

Autori:Gazeta Fjala

Best-foods-to-make-you-feel-happy-1024x681

Mungesa e stërvitjes, ngrënia jo e rregullt e ushqimit dhe jeta e zyrës kanë një ndikim shumë të keq në shëndetin tuaj.

Përveç luhatjeve të temperaturës, stresit, dietës së përshpejtuar dhe mungesës së ushqyesve të dobishëm për trupin tonë, rënia e sistemit imunitar mund të varet edhe nga mënyra sesi jemi rritur, dhe në veçanti, nga mungesa e ekspozimit ndaj baktereve, të rëndësishme për të forcuar mikroorganizmat e dobishëm që jetojnë në zorrët tona.

Për të mbrojtur trupin tuaj duhet t’i hani këto ushqime:

Perime të gjelbërta, vezë dhe peshk

Për sistemin imunitar

Limon, kivi dhe gjingjer

Për funksionim më të mirë të trurit

Çokollatë të zezë, boronica dhe arra

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ushqimet-qe-forcojne-sistemin-imunitar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala