“Urime bablok se ua hëngre hallvën”, reagimi i Fjollës për Albin Kurtin

Autori:Gazeta Fjala

fjolla

Në zgjedhjet e mbajtura gjatë ditës së sotme në Kosovë, votoi edhe Fjolla Morina e cila shprehu hapur mbështetjen për kandidatin e Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Ajo publikoi një foto në rrjetet sociale ku shkruante:

“Unë votova, dilni edhe Ju. Na priftë e mbara”.

Pas `daljes së rezultateve paraprake, ajo ka reaguar sërish në lidhje me votimet.

Fjolla ka postuar një fotografi të Albin Kurtit, duke e uruar për fitoren sipas sa në zgjedhjet e sotme, megjithëse votat akoma nuk janë numëruar përfundimisht.

“Urime kryeministri im Albin Kurti fitorja”, ndërsa i ka bashkangjitur edhe flamujt e Shqipërisë dhe Kosovës.

Ajo gjithashtu shkruan: “Urime bablok se jav hangre hallven”.

Fjolla nuk e ka fshehur përkrahjen e saj për liderin e Vetëvendosjes dhe kandidatin për kryeministër, Albin Kurti, edhe para zgjedhjeve.

fjolla1

fjolla (1)

fjolla-1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/urime-bablok-se-ua-hengre-hallven-reagimi-i-fjolles-per-albin-kurtin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala