Uragani Ophelia godet Evropën pas 56 vjetësh

Autori:Gazeta Fjala

ofea-620x358

Uragani Ophelia përmes Oqeanit Atlantik është nisur në drejtim të Evropës, kurse shteti i parë që do të goditet do të jetë Irlanda me fillim nga java e ardhshme.

Uragani me siguri do të godas pjesën perëndimor të Irlandës të hënën, raporton BBC.

Uragani Ophelia do të rikthehet në Evropë pas 56 vjetësh, transmeton lajmi.net.

Të hënën, raportojnë mediat britanike, uragani mund ta godas edhe pjesën perëndimore të Britanisë së Madhe.

Shpejtësia e uraganit pritet të jetë mbi 130 kilometra në orë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/uragani-ophelia-godet-evropen-pas-56-vjetesh/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala