UNICEF: Arrin në afro 400 mijë numri i muslimanëve të Arakanit të ikur në Bangladesh

Autori:Gazeta Fjala

thumbs_b_c_3c55fb839eb1c5d278c567107ca7213e-650x358

Zëdhënësi i Fondit Emergjent për Fëmijët pranë Kombeve të Bashkuara (UNICEF), Christophe Boulierac, ka njoftuar se numri i muslimanëve të Arakanit që kanë ikur në Bangladeshin fqinj nga dhuna në Mianmar që nga 25 gushti e deri më tani ka arritur në afro 400 mijë, ndërsa 220 mijë prej tyre janë fëmijë./AA/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/unicef-arrin-ne-afro-400-mije-numri-i-muslimaneve-te-arakanit-te-ikur-ne-bangladesh/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala