UEFA suspendon Carvajal

Autori:Gazeta Fjala

danicarvajal-cropped_10bibqsroie1p1q8lj0l2mzyla

Mbrojtësi i Los Blancos do të mungojë në dy ndeshjet e radhës në Ligën e Kampionëve, pasi u dënua për ndëshkim me qëllim nga Komisioni Disiplinor i UEFA-së.

Dani Carvajal është suspenduar për dy ndeshje, pasi Komisioni Disiplinor i UEFA-së e gjeti fajtor për ndëshkim me qëllim.

Mbrojtësi spanjoll mori karton të verdhë në ndeshjen e parafundit të grupeve në Ligën e Kampionëve, për të munguar në të fundit.

Qëllimi i tij ishte që të ishte gati për të parën përballje të fazës së eliminimit direkt, por dënimi i marrë ia pamundëson këtë gjë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/uefa-suspendon-carvajal/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala