Udhëtimet thyejnë rutinën, i bëjnë mirë trurit

Autori:Gazeta Fjala

Sage-LSR-image

Udhëtimet janë të dashura për secilin, madje edhe në çdo moshë.

Ato thyejnë rutinën, hasni në vende e njerëz të rinj.

Të rinjtë kohën e studimeve jashtë vendit e shfrytëzojnë edhe për udhëtime, por më të moshuarit udhëtimet i mendojnë si mënyrë për t’u çlodhur, hequr stresin, tensionet e punës dhe ato të familjes.

Por një gjë është e vërtetë; studiuesit thonë se udhëtimet përmirësojnë shëndetin dhe trurin.

Udhëtimet inkurajojnë njerëzit të jenë më aktiv, të bëjnë miq të rinj e të njohin kultura të ndryshme.

Mos e mendoni gjatë, kurseni të holla dhe fillojeni këtë aventurë; vetëm, me dashurinë tuaj, familjen ose shoqërinë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/udhetimet-thyejne-rutinen-i-bejne-mire-trurit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala