Turqi-Shqipëri, formacionet e mundshme (FOTO)

Autori:Gazeta Fjala

turqi-shqiperi-780x439

Sot kombëtarja e Turqisë do të pres në ‘shtëpi’, kombëtaren e Shqipërisë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Shqipëria pas fitores ndaj Islandës (4-2), kërkon rezultat pozitiv ndaj Turqisë, për t’iu afruar kualifikimit për Evropianin 2020.

Kjo gjë do të jetë shumë e vështirë pasi turket kanë humbur vetëm një ndeshje gjatë këtyre kualifikimeve, transmeton KosovaPress.

Turqi: Fehmi Mert Gunok, Kaan Ayhan, Merih Demiral, Umut Meras, Zeki Celik, Irfan Can Kahveci, Dorukhan Tokoz, Ozan Tufan, Cenk Tosun, Kenan Karaman, Deniz Turuc.

Shqipëria: Straunnamed-2

Për momentin në grupin H është lider Turqia me 15 pikë aq sa ka edhe Franca në vendin e dytë, ndërsa në vendin e tretë është Islanda, tri pikë më shumë se Shqipëria që renditet në vendin e katër.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/turqi-shqiperi-formacionet-e-mundshme-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala