Tre kryetar të komunave në garë për deputetë

Autori:Gazeta Fjala

kryetar

Nga listat të cilat janë shfaqur deri më tani nga ana e partive politike, respektivisht dy koalicionet e mëdha qe po garojnë në zgjedhjet e 11 qershorit, rezulton se pjesë e listave janë edhe tre kryetar të komunave.

Në listën e koalicionit LDK – AAK – Nisma, si kandidat për deputet është kryetari i komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj, shkruan Telegrafi.

Ndërsa, në listën e koalicionit LDK – AKR – Alternativa, pjesë e e listës do të jetë kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari – Lila dhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/tre-kryetar-te-komunave-ne-gare-per-deputete/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala