Transferimi në Barcelonë: Coutinho vendos

Autori:Gazeta Fjala

coutinho-2

Ato që i kanë thënë drejtuesit e klubit të Liverpool por edhe menaxheri Jurgen Klopp i ka hedhur poshtë vetë futbollisti.

Kjo pasi braziliani ka bërë kërkesë zyrtare te skuadra aktuale, që të ia mundësojë atij kalimin në Barcelonë, shkruan ESPN.

Këto zhvillime vijnë pas pronarët e Liverpool, Fenway Sports Group, kishin lëshuar këtë të premte një qëndrim ku thuhej se “Asnjë ofertë për Coutinhon nuk do të shqyrtohet”.

Por që më pas The Reds kanë marrë një email nga futbollisti ku kërkon që ta lirojnë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/transferimi-ne-barcelone-coutinho-vendos/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala