Top 3 golashënuesit e Premier League

Autori:Zekirja Shabani

16161-852x460

Në Premier Leaguen angleze janë zhvilluar 16 xhiro, shkruan Gazeta inFokus.

Pas 16 ndeshjeve, Liverpool është lider më 42 pikë, i ndjekur nga Manchester City që ka 1 pikë më pak.

Këta janë 3 shënuesit më të mirë të Premier League:

  1. Mohamed Salah ( Liverpool) 10 gola – 4 asiste
  2. Pierre – Emerick Aubameyang (Arsenal) 10 gola – 2 asiste
  3. Harry Kane (Tottenham) 9 gola – 2 asiste./Gazeta inFokus/
  4. golashenuesit-e-pl-768x432

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/top-3-golashenuesit-e-premier-league/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala