Top 10 Universitetet më të mira në Botë

Autori:Gazeta Fjala

masaquets

1. Massachusetts Institute of Technology

2. University of Cambridge

3. Harvard University

4. UCL (University College London)

5. University of Oxford

6. Imperial College London

7. Yale University

8. University of Chicago

9. Princeton University

10. California Institute of Technology

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/top-10-universitetet-me-te-mira-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala