Tokio mbushet me flamuj të Kosovës, për nder të Thaçit

Autori:Gazeta Fjala

kosova ....

Një ditë para takimit ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, me perandorin dhe kryeministrin Shinzo Abe, kryeqyteti japonez është mbushur me flamuj të Kosovës.

Në foto që ka postuar presidenti Thaçi në profilin e tij në Facebook, shihen flamujt e Kosovës nëpër rrugë të Tokios.

Edhe në një video të siguruar nga KosovaPress shihen flamujt e Kosovës të vendosur nëpër rrugët e Tokios.

Presidenti Thaçi nesër do të zhvillojë takime me perandorin e Japonisë si dhe kryeministrin Abe.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/tokio-mbushet-me-flamuj-te-kosoves-per-nder-te-thacit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala