Thaçi kujton figurën e Beau Biden

Autori:Gazeta Fjala

rrugaa

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka mbajtur një fjalim në ceremoninë e përurimit të rrugës “Beau Biden” në fshatin Sojevë të Ferizajt.

“Jemi këtu me një arsye shumë të veçantë, jemi këtu për ta kujtuar Beau Biden”.

“Beau Biden i ndjerë, po që është djali i Biden është edhe një nga amerikanët e parë që ka shërbyer më zell dhe dashuri në Kosovën e pasluftës”.

“Ai si një jurist i ri e ka ndihmuar sistemin e drejtësisë në Kosovë”.

“Ai na dha kohë të çmuar të jetës së vetë të shkurtër”

“Iu informoj se Kosova është një storje e suksesit. Do të jemi gjithmonë mirënjohës, do të ruajmë raporte speciale me SHBA”.

“Fal punës tuaj dhe djalit tuaj ne jemi duke punuar për një shtet të barabartë”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/thaci-kujton-figuren-e-beau-biden/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala