Thaçi: As ndërmend se kam me dhënë dorëheqje edhe nëse ftohem nga Gjykata Speciale

Autori:Gazeta Fjala

Presidenti-i-Kosovës-Hashim-Thaçi.-696x391

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi është pyetur se a do të jeptë dorëheqje në rast se ftohet nga Gjykata Speciale.

E në përgjigjen e tij presidenti ka qenë i  prerë “As ndërmend nuk e kam”, ka thënë ai, shkruan gazeta inFokus.

Thaçi ka thënë se nuk ka arsye që ta bëjë këtë pasi që Gjykata Speciale të fton vetëm për intervistim dhe përderisa nuk je i akuzuar.
Ai po ashtu ka bërë të ditur se deri më tani nuk ka pasur ftesë nga Specialja.

“Pse të shkojmë te shtëpia, pasi nuk jeni të akuzuar. Nuk kam asnjë arsye të shqetësohem. Nëse më vjen ftesa, do t’i përgjigjem”, ka thënë Thaçi në T7./Gazeta inFokus/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/thaci-as-ndermend-se-kam-me-dhene-doreheqje-edhe-nese-ftohem-nga-gjykata-speciale/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala