Talenti i Kosovës kalon te skuadra sllovene

Autori:Gazeta Fjala

11_1505142220-815058

Talenti i Kosovës, Otrant Kastrati ka kaluar të skuadra sllovene, NS Drava Ptuj

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës U19, Otrant Kastrati ka nënshkruar kontratë profesionale me ekipin Slloven, NS Drava Ptuj.

Lajmi është konfirmuar nga agjenti i Lojtarit Dardan Muriqi, i cili thotë se Kastrati do t’i bashkohet ekipit të parë të Putj.

18 vjeçari nga Peja i lindur në Austri, me herët ka qenë pjesë e skuadrës nga Landes Liga, FC Wels.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/talenti-i-kosoves-kalon-te-skuadra-sllovene/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala