Taksat pasuruan Kosovën

Autori:Zekirja Shabani

48427783_1963457690439398_5631783645065773056_n-720x460

Edhe këtë vit të hyrat nga tatimet kanë vazhduar të jenë pozitive.

Nga viti 2017, me 1.4 miliardë euro të ardhura të grumbulluara nga tatimet, në vitin 2018 janë rritur këto të ardhura në 1.5 miliardë.

Kjo është bërë përkundër lirimeve të shumta sa i përket tatimit, sipas raportit të Ministrisë së Financave, të prezantuar sot para medieve nga Ministri Bedri Hamza.

2-13

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/taksat-pasuruan-kosoven/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala