Tahiri: Do ta bëj Vushtrrinë destinacion turistik

Autori:Gazeta Fjala

xhafer tahiri

“Ne synojmë që Kalaja të jetë në funksion të zhvillimit të qytetit, bashkë me Hamamin dh Urën e Gurit. Do t’i bëjmë bashkë këto tri objekte, në mënyrë që ta krijojmë Qendrën Historike”.

Xhafer Tahiri, kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Vushtrrisë, ka thënë se synon që ta krijojë Qendrën Historike të Vushtrrisë, në mënyrë që qyteti të bëhet destinacion i turizmit të brendshëm.

“Ne synojmë që Kalaja të jetë në funksion të zhvillimit të qytetit, bashkë me Hamamin dh Urën e Gurit. Do t’i bëjmë bashkë këto tri objekte, në mënyrë që ta krijojmë Qendrën Historike. Kështu do të bëhet e mundshme që Vushtrria të jetë destinacion i turizimit të brendshëm, njëjtë sic është Prizreni”. /klankosova.tv

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/tahiri-do-ta-bej-vushtrrine-destinacion-turistik/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala