Sulmuesi i Zelandës së Re ishte duke dëgjuar këngë serbe dhe angleze

Autori:Gazeta Fjala

hh-600x360

Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë.

Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të qytetit Christchurch, njofton Klan Kosova.

Në videon 17 minutëshe, sulmuesi ishte duke dëgjuar këngë në gjuhën serbe dhe angleze.

Ai në një moment dëgjohet duke thënë “Le të fillojë festa”.

Videon mund ta shihni në linkun e mëposhtëm:

https://www.smh.com.au/world/oceania/christchurch-shooting-gunman-s-chilling-live-stream-of-the-mosque-attack-20190315-p514n4.html?fbclid=IwAR0yTmA86z3ujhJLPohmJVh4XlGfYKF32E7Lq-8wLrzwja3FUILwNlXp9R4

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/sulmuesi-i-zelandes-se-re-ishte-duke-degjuar-kenge-serbe-dhe-angleze/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala