Sulme ajrore në Halep, 14 të vdekur

Autori:Gazeta Fjala

thumbs_b_c_22a1c79e888089de9309a90dae9c19c1

Si rezultat i sulmeve ajrore të aeroplanëve sirianë dhe rusë në një treg të një lagjeje në Halep që është nën kontrollin e opozitarëve, 14 persona humbën jetën, ndërsa 26 u plagosën.

Zyrtari i mbrojtjes civile në Halep, Ibrahim Ebu Lejs, në deklaratën për gazetarin e AA-së, tha se aeroplanët e Rusisë dhe regjimit kanë bombarduar tregun e rrobave në lagjen Sukkeri, e cila është nën kontrollin e opozitarëve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/sulme-ajrore-ne-halep-14-te-vdekur/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala