Sulm në Jemen: Vriten 40 persona

Autori:Gazeta Fjala

jemen

Të paktën 40 persona u vranë në një shpërthim vetëvrasës gjatë sulmeve ushtarake në qytetin jugor, Aden të Jemenit

Sulmi kishte ndodhur në një kamp trajnimi, ku ushtroheshin  policia pro-qeveritare, shkruan BBC, transmeton Express.

OBK’ja thotë se më shumë se 6 mijë e 600 njerëz, kryesisht civilë, janë të vrarë në luftimet e fundit.

Rreth 2.5 milionë jemenas gjithashtu janë zhvendosur për shkak të konfliktit

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/sulm-ne-jemen-vriten-40-persona/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala