Slloveni, 4 të arrestuar për kontrabandë me emigrantë

Autori:Gazeta Fjala

KINOOOO

Policia e Sllovenisë ka arrestuar katër të huaj, të cilët u kapën duke kontrabanduar gjithsej 57 emigrantë afër kufirit me Kroacinë, njoftoi sot policia në Novo- Mesto

Një italian dhe një shtetas tunizian janë në mesin e të të arrestuarve në përpjekje për të zhvendosur 35 emigrantë përtej kufirit me Kroacinë në një kamion me targa italiane, raporton agjencia e lajmeve sllovene STA.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/slloveni-4-te-arrestuar-per-kontrabande-me-emigrante/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala