Si të zgjedhni kompaninë tuaj të ardhshme për tu punësuar !!

Autori:Egzon Muqolli

Overworked and tired young woman in front of computer

Ka shumë kompani, por kompanitë që përshtaten me juve dhe ambiciet tuaja nuk mund të jenë edhe shumë dhe ndoshta nuk janë të lehta për t’u gjetur !

Në rekrutim, kompania për të cilën aplikoni, ju vlerëson, por vlerësimi duhet të shkojë në të dyja anët.
Ju, si një kandidat, gjithashtu keni të drejtë dhe detyrë të vlerësoni kompanitë për të cilat kërkoni. Një i papunë ose dikush që kërkon punën e parë nuk mund të mendojë kështu, sepse ai ka një urgjencë më të madhe në zgjidhjen e statusit të tij të punësimit. Por kjo mund të jetë një gabim i madh dhe mund të çojë në humbjen e një mundësie më të mire, thjesht duke mos vlerësuar të gjitha opsionet në dispozicion. Duke kërkuar mundësi të tjera dhe të qenurit selektiv në lidhje me kompanitë që aplikoni, është jetësore për suksesin tuaj profesional dhe personal.
Për të qenë në gjendje të zgjidhni sfidën e ardhshme profesionale me më shumë njohuri, mund të shikoni kriteret kryesore kur kërkoni një sfidë të re ose kur ndihmoni dikë të gjejë një mundësi të re:

1. Kultura e korporatave dhe mjedisi i punës

Ky është ndoshta kriteri që do të ketë ndikimin më të madh në jetën tuaj brenda organizatës në afat të shkurtër dhe afatgjatë. Çdo person merret me mjedisin e punës në një mënyrë apo tjetër dhe ju duhet të përpiqeni të kuptoni mënyrën se si të identifikoni më shumë atë mjedis. Për shembull, disa njerëz e ndjejnë nevojën për konkurrencë ditore për të krijuar motivim shtesë, kështu që ata duhet të punojnë në mjedise konkurruese (p.sh. puna me komisione), ndërsa të tjerët tregojnë potencialin e tyre të plotë në një ekip dhe preferojnë të punojnë në mjedise më bashkëpunuese. Nëse nuk mund të dalloni kulturën e punës që ju identifikoni më shumë, duhet të flisni me ata që janë më të afërt për ju dhe të mësoni më shumë për preferencat tuaja.
Ndërsa është thelbësore të perceptojmë llojin e kulturës së kompanisë para se të filloni të punoni atje, nuk duhet të bazoni gjykimin tuaj në një ose dy intervista.
Është shumë e rëndësishme që të bëni pyetje të duhura gjatë intervistës, dhe gjithashtu duhet të flisni me njerëzit që aktualisht kryejnë funksione në kompani ose që tashmë janë larguar.

2. Kolegë të mirë dhe kolegë që janë të mirë për ju

Ka të bëjë me kolegët tuaj të ardhshëm që do të kaloni tetë ose më shumë orë të ditës suaj. Ka vende ku afërsia është më e lartë dhe më konstante se të tjerat. Sido që të jetë, të kesh kolegë i mirë është thelbësore për të balancuar zhvillimin tuaj profesional dhe personal.
Njerëzit me të cilët punoni janë në gjendje t’ju mësojnë shumë gjëra të mëdha, prandaj kur jeni në dialog me një kompani, është e rëndësishme që ju të analizoni personin që është përpara jush.
A duket i relaksuar dhe i sigurt? A flet ai / ajo me pasion? A mund të na mësojë? A ju pëlqen ai / ajo? A mund të imagjinoni veten të ulur pranë tij / saj për tre orë në rrugë?

3. Menaxherët, Mbikëqyrësit dhe Mentorët

Mbikëqyrësit / menaxherët janë arsyeja kryesore pse njerëzit largohen nga kompanitë e tyre, kështu që ju duhet të përpiqeni ta njihni menaxherin tuaj direkt para se të punoni për një kompani. Në çdo punë, sidomos në punën tuaj të parë, menaxheri juaj do të ketë një ndikim të madh në karrierën tuaj, qoftë pozitiv apo negativ. Së pari, është e vështirë të gjykohet një menaxher i mirë, por, shumicën e kohës, instinktet tuaja janë të sakta dhe nëse menaxheri yt të lë me një përshtypje të parë të gabuar, është sepse me shumë gjasa ai / ajo nuk do të jetë personi më i mirë për t’ju ndihmuar që jut ë rriteni. Pra, përpiquni të shihni në kokën tuaj një mentor të mundshëm, dikush me të cilin ju keni një lehtësi për të komunikuar dhe për të mësuar, në mënyrë që marrëdhënia juaj të jetë e rrjedhëshme dhe fitimprurëse për të dy.

4. Mundësia e rritjes dhe të mësuarit

Kjo është thelbësore për rritjen tuaj, për karrierën tuaj dhe për mirëqenien tuaj. Nëse nuk jeni vazhdimisht duke mësuar, truri juaj humbë gatishmërinë. Ja një shembull: kur mbani paratë tuaja nën dyshek, paratë tuaja nuk do të shumohen. Pra, ajo nuk është në një punë që ju ofron përparim dhe mësim. Gjeni një punë që ju lejon të rriteni dhe të mësuarit është një kërkesë, veçanërisht për gjeneratën “Mijëvjeçare”.
Ka shumë të ngjarë që prindërit tuaj të kenë kaluar 20 vjet në të njëjtën kompani duke bërë detyra rutinë, por sot këto punë janë më pak të vlefshme dhe ato ndoshta nuk do të ju përmbushin, sepse ju do të ngecni shpejt dhe do të bëheni të mërzitur.
Pra, duhet të kërkoni diçka që ju sfidon çdo ditë. Që kjo të ndodhë, ne kthehemi në parimin e dytë “Kolegë të mirë dhe kolegë që janë të mirë” sepse mund të mësosh vetëm ose të mësosh me të tjerët. Zakonisht, opsioni i dytë është shumë më fitimprurës, kolegët tuaj do t’ju ndihmojnë të kuptoni më shpejt nëse jeni duke u rritur dhe mësuar në mënyrën më të mirë ose nëse ka nevojë të ndryshoni dhe përmirësoni, por kjo ndodh vetëm nëse keni kolegë që kujdesen për ju dhe ju japin juve njohuri të mirë.
Në një intervistë, diçka që duhet të adresoni janë perspektivat e rritjes brenda kompanisë. Kjo do të lidhet me mundësitë e të mësuarit dhe mundësinë e zhvillimit brenda vendit. Duke qenë më shumë se 2-3 vjet në të njëjtin lloj të funksioneve, në varësi të nivelit të ekspertizës së funksionit, kjo mund të shkaktojë që të filloni të jeni më pak të menduar nga rekrutuesit, prandaj duhet të kërkoni rregullisht mundësi të reja brenda kompanisë tuaj. Duke folur me menaxherët e tjerë (me lejen e menaxherit tuaj), duke kërkuar detyra të ndryshme ose duke ndihmuar kolegët në mënyrë proaktive, janë strategji të mira për të rritur njohuritë dhe mundësitë për të evoluar.

5. Momenti aktual i kompanisë dhe stabiliteti financiar

Një vlerësim tjetër i rëndësishëm ka të bëjë me situatën aktuale të kompanisë. Ju duhet të konsideroni nëse kompania është në fazën e rritjes, stabilizimit, ristrukturimit ose zvogëlimit.
Sapo të arrini në fazat e mëvonshme të intervistës tuaj, mund të pyesni për vëllimin e shitjeve, qarkullimin e kompanisë, rritjen e perspektivës dhe faktorë të tjerë në mënyrë që të përcaktoni stabilitetin e kompanisë. Ju duhet ta bëni këtë në fazat përfundimtare sepse njerëzit me të cilët keni biseduar në fazat e hershme shpesh nuk e kanë këtë lloj informacioni.
E gjithë kjo do të ndikojë në propozimet për punët eardhshme dhe në këtë fazë, do të keni edhe një mjet vlerësimi për të përcaktuar stabilitetin e kompanisë. Ka disa komponente përveç pagës bazë që ju mund dhe duhet ta konsideroni. Ju me të vërtetë duhet të bëni matematikë dhe të shihni nëse një propozim është i favorshëm sa i përket gjendjes tuaj dhe gjendjes së familjes suaj.

viagra cheapest prozac reviews

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/si-te-zgjedhni-kompanine-tuaj-te-ardhshme-per-tu-punesuar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala