Si të parandaloni që ftohja të mos ju kaloj në sistemin e frymëmarrjes

Autori:Gazeta Fjala

47EEFC5D00000578-5249809-image-a-1_1515492614241

Disa persona thjeshte janë të prirur që ftohjet e thjeshta t’ju kalojnë edhe në gjoks, në sistemin e epërm të frymëmarrjes.

Nuk është se mund të behet diçka që të parandalohet kjo, megjithatë janë disa gjëra që mund të ndihmojnë.

Pastrimi i hundeve vazhdimisht është një nga gjërat që mund të bëni, e që ndihmon në minimizimin e gjasave që ftohja të kaloj në traktin e epërm të frymëmarrjes.

Veç kësaj është e rëndësishme që të rrini vazhdimisht të hidratuar, gjë që lehtëson lodhjen dhe mbingarkesën.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/si-te-parandaloni-qe-ftohja-te-mos-ju-kaloj-ne-sistemin-e-frymemarrjes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala