Si ta dini që keni gurë në veshka?

Autori:Gazeta Fjala

g_1509862491-5044715

Dhimbjet dhe faktorë që ndikojnë në urinim jo normal janë shenjat kryesore

Gurët në veshka shkaktojnë dhimbje serioze, për shkak se ngujohen në traktin urinar.

1. Dhimbje abdominale ose në shpinë
2. Ndryshim i ngjyrës së urinës
3. Urinim i shpeshtë dhe me dhimbje
4. Simptoma të ngjashme me gripin
5. Gjak gjatë urinimit
6. Infeksione në traktin urinar

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/si-ta-dini-qe-keni-gure-ne-veshka/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala