Si duket sot imazhi më i famshëm në botë

Autori:Gazeta Fjala

auto_xp1510649637

Në vitin 1996 Charles O’Rear ishte duke udhëtuar për t’u kthyer në shtëpi, kur një pamje i vrau sytë dhe si fotograf profesionist nuk ngurroi.

Ai e dokumentoi menjëherë imazhin; një kodër krejtësisht jeshile dhe një qiell i blu mbi rajonin Sonoma të Kalifornisë.

Fotoja origjinale u ble në vitin 2000 nga Microsoft dhe kaq mjaftoi që ajo të shndërrohej në imazhin ikonik të sistemit Windows XP, sistemi më jetëgjatë i kompanisë së Bill Gates, transmeton tch.

Por që prej shkrepjes së kësaj fotoje kanë kaluar dy dekada dhe të shumtë janë kureshtarët që ndoshta duan të dinë se si ka ndryshuar.

Sot, kodra e famshme është vazhdon të jetë jeshile, por këtë herë nga rrënjet e vreshtit që është mbjellë prej disa kohësh.

auto_xp21510649639

auto_xp31510649640

auto_xp11510649638

auto_xp41510649641

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/si-duket-sot-imazhi-me-i-famshem-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala