Shtrenjtohet nafta e benzina

Autori:Gazeta Fjala

nafta

Çmimi i derivateve është ngritur sërish në Kosovë. Nëpër të gjitha pompat sot është shtrenjtuar nafta e benzina. Konsumatorët kanë mundur të blejnë derivate nëpër pikat e shitjes me çmimet që kanë qenë javë ma parë.

Çmimi i një litri naftë ka shkuar në 1 euro 7 cent. Derisa beniza është shitur me 1 euro e 8 centë.

Kurse, një litër gas (plinë) ka shkuar në 66 centë.

Çmimet e derivateve në Kosovës patën shënuar rënie gjatë muajt të kaluar si rezultat ndryshimit të çmimeve në berzen botërore. Në atë kohë në Kosovë nafta dhe benzina është shitur me nga 85 centë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/shtrenjtohet-nafta-e-benzina/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala