Shtohen rastet e fruthit

Autori:Gazeta Fjala

vaks-650x358

Stafi i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Fushë Kosovë ka filluar t`i vaksionojë fëmijët e komuniteve Romë, Egjiptian dhe Ashkalinjë.

Shefi i QKMF-se në Fushë Kosovë, Remzi Shala tha në rubrikën ” Syte 7 ” në Klan Kosova se këta banorë nuk i kanë vaksionuar fëmijët e tyre për këtë qëllim kanë vendosur të shkojmë shtëpi për shtëpi për t`i vaksinuar fëmijët e komuniteteve.

Sipas Shalës për pesë ditë kanë arritur t`i vaksionojnë 311 fëmijë.

Ai bëri të ditur se në terren kanë arritur t`i identifikojnë 20 fëmijë të prekur nga fruthi.

Sipas shefit të QKMF-se kanë mbetur edhe tri lagje pa u vizituar që siç bëri të ditur ai, numri i atyre qe do të vaksionohen do të arrijë në 500.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/shtohen-rastet-e-fruthit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala