Shtimja nën vëzhgimin e kamerave (DOKUMENT )

Autori:Gazeta Fjala

xhamia

Kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismajli, ka marrë një vendim mjaftë të rëndësishëm për qytezën e tij.

Në ditët në vazhdim në këtë qytetëz do të bëhet vendosja e sistemit të kamerave, shkruan Gazeta inFokus.

Për vendosjen e kamerave në qytetet, Naimi Ismajli ka shpenzuar afro 25 mijë euro.

Kjo është bërë ditur përmes një njoftimi në faqen e Prokurorimit Publik, shkruan gazeta inFokus.

Kompanin N.P.SH. “AFA-ING” e cila do të bëjë instalimin e kamerave do të marrë nga buxheti i komunës së Shtimes 23 mijë e 333 euro.

Kriter për të fituar tenderin edhe kësaj here ishte çmimi më i ulët i oferuar./Gazeta inFokus/

shtimjaa

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/shtimja-nen-vezhgimin-e-kamerave-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala