Shqipëria vlerësohet për turizmin e saj të sigurt

Autori:Gazeta Fjala

turizmi-ne-shqiperi-destinacionet-per-turistat-2

Në raportin e fundit të -World Economic Forum- për Konkurrueshmërinë Globale në Udhëtim e Turizëm, u konstatua se Shqiperia ka përmirësuar sërish renditjen e përgjithshme me +8 vende të tjera nga sezoni i kaluar.

Ndër indikatorët e përmirësuar ndjeshëm spikat rritja me +25 vende në fushën e sigurisë, ku këtë vit renditemi në vendin e 45-të ndër 136 ekonomitë botërore të vlerësuara në raport.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/shqiperia-vleresohet-per-turizmin-e-saj-te-sigurt/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala