Shqipëria e para për kultivimin e bimëve mjeksore

Autori:Gazeta Fjala

bimet

Shqipëria është një ndër kultivuesit e mëdhej të bimëve mjeksore dhe aromatike, që eksportohen kryesisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe disa vende të Europës.

Malësia e Madhe zë vendin e parë për sasinë e grumbiullimit të këtyre bimëve, kjo edhe për shkak të traditës së banorëve të kësaj zone. Ndërkohë specialistët kërkojnë një mbështetje më të madhe për sektorin e magazinimit dhe përpunimit të këtyre bimëve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/shqiperia-e-para-per-kultivimin-e-bimeve-mjeksore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala