Shqetësuese: Në QKUK mungojnë edhe karrocat për bartjen e pacientëve (Foto)

Autori:Gazeta Fjala

74680751_565122720959299_2907193071227633664_n-600x460 (1)

Bukurije Gashi nga komuna e Prishtinës është shprehur e shqetësuar për kushtet e dobëta me të cilat ballafaqohën pacientët e QKUK-së.

Ajo për Gazetën inFokus ka treguar se nga Qendra Emergjente e deri tek Infektiva e ka pasur shumë problem që ta dërgonte nënën e sajë, shkruan gazeta inFokus.

Kjo pasi që karroca me të cilën e barte ishte e tëra e prishur, karrocë kjo që ja kishin ofruar Qendra Emergjente.

“E kemi kërku një karroce n’ Emergjencë për me mujt me qu nanen deri në Infektivë pasi na thanë mjekt me qu.
Karroca e ka pas gumën e prishur edhe u kanë tepër e vështirë mi grah. E kemi qu n’ Infektivë, prap na kanë kthy n’ Emergjencë për me marr raportin e me dërgu prap n’ Infektivë .
Imagjino me një karrocë të tillë qka hek njeri”, është shprehur Gashi, duke i shoqëruar fjalët e saja me disa fotografi të cilat i ka dërgua për Gazetën inFokus.

75241153_2346220135640426_4446357578854694912_n-1

74235588_571048743698126_2604777358695071744_n

73243589_455408581766846_7135402006918725632_n

74680751_565122720959299_2907193071227633664_n-1

72656693_981499285519564_3183790768976297984_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/shqetesuese-ne-qkuk-mungojne-edhe-karrocat-per-bartjen-e-pacienteve-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala