Shkëndija eliminohet nga Kupa e Maqedonisë

Autori:Zekirja Shabani

ssss

Kampioni i Maqedonisë, Shkëndija e Tetovës i ka dhënë fund aventurës së tyre në Kupën e Maqedonisë

Kuqezinjtë e Maqedonisë humbën në ndeshjen e dytë me rezultat 2-0 nga Pobeda si mysafirë.

Kujtojmë se Pobeda e kishte mposhtur Shkëndijën edhe në ndeshjen e parë, me rezultat 1-0.

Fituesi i Kupës së Maqedonisë luan në Europa Ligë, në ndeshjet e eliminimit direkt.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/shkendija-eliminohet-nga-kupa-e-maqedonise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala