SHBA: Nëntë të vdekur në një klub nate (Video)

Autori:Gazeta Fjala

fae

Së paku nëntë persona kanë vdekur nga zjarr në një klub nate afër San Franciscos, thonë autoritete amerikane.

Zjarri ka filluar në orën 23:30 të premten, në Okland, policia i ka treguar BBC.

Në klub ishte duke u mbajtur një shfaqje nga grupi që bën muzikë elektronike Golden Donna. Bëhet e ditur po ashtu se ende janë duke munguar disa persona.

Transmetuesi lokal ka njoftuar se janë diku 25 persona që po mungojnë. KTVU raporton se brenda në lokal ishin rreth 50 persona.

Një video e postuar në rrjetet sociale tregon një zjarr të madh në kulm të ndërtesës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/shba-nente-te-vdekur-ne-nje-klub-nate-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala