Serie A me një plan interesant për identifikimin e tifozëve racistë

Autori:Gazeta Fjala

hi-res-183440745-fans-of-napoli-are-seen-during-the-serie-a-match_crop_north

Numri një i Serie A, Luigi De Siervo është zotuar të “identifikojë racistët një nga një” me teknologjinë e njohjes së fytyrës.

Serie A është kritikuar shumë për të mos bërë aq sa duhet për të trajtuar racizmin.

Sidoqoftë, De Siervo siguroi në një samit në Capri: “Ne po hedhim jo vetëm një ngjarje sportive, por edhe një sërë vlerash”, përcjell lajmi.net.

“Ka racistë në stadiumet tona dhe ne, që kemi një tolerancë zero për këtë, do të shkojmë dhe do t’i marrim ata një nga një”.

“Ne do ta bëjmë atë përmes teknologjisë. Falë njohjes së fytyrës, ne do t’i kapim individët përgjegjës dhe do të sigurohemi që ata nuk mund të hyjnë më në një stadium”, u shpreh ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/serie-a-me-nje-plan-interesant-per-identifikimin-e-tifozeve-raciste/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala